<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss xmlns:media="http://search.yahoo.com/mrss/" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/" xmlns:dcterms="http://purl.org/dc/terms/" xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"  xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/" version="2.0">
  <channel>
    <title><![CDATA[Ara Andorra - matriculacions]]></title>
    <link><![CDATA[https://www.ara.ad/etiquetes/matriculacions/]]></link>
    <description><![CDATA[Ara Andorra - matriculacions]]></description>
    <language><![CDATA[es]]></language>
    <ttl>10</ttl>
    <atom:link href="http://www.ara.ad:443/rss-internal" rel="self" type="application/rss+xml"/>
    <item>
      <title><![CDATA[Les matriculacions s'incrementen més d'un 9% al gener]]></title>
      <link><![CDATA[https://www.ara.ad/economia/matriculacions-s-incrementen-mes-d-9-gener_1_5639009.html]]></link>
      <description><![CDATA[<p><img src="https://static1.ara.cat/clip/2b30c835-497f-42f6-9c83-ec85ff0ad9e4_16-9-aspect-ratio_default_0.jpg" /></p><p>Les matriculacions de vehicles durant el mes de gener han estat 376, la qual cosa suposa una variació percentual positiva del 9,3% respecte al mes de gener de l'any anterior. Aquest mes han tingut variacions positives els grups d'altres, amb un 83,3%, i els turismes, amb un 15,4%. Per contra, els grups que han tingut variacions negatives són les motocicletes i els ciclomotors, amb un 16% menys, i els camions i camionetes, que presenten un descens del 7,3%.</p>]]></description>
      <dc:creator><![CDATA[ANA]]></dc:creator>
      <guid isPermaLink="true"><![CDATA[https://www.ara.ad/economia/matriculacions-s-incrementen-mes-d-9-gener_1_5639009.html]]></guid>
      <pubDate><![CDATA[Thu, 05 Feb 2026 09:56:24 +0000]]></pubDate>
      <media:content url="https://static1.ara.cat/clip/2b30c835-497f-42f6-9c83-ec85ff0ad9e4_16-9-aspect-ratio_default_0.jpg" type="image/jpeg"/>
      <media:title><![CDATA[Creixen les matriculacions de vehicles al gener.]]></media:title>
      <media:thumbnail url="https://static1.ara.cat/clip/2b30c835-497f-42f6-9c83-ec85ff0ad9e4_16-9-aspect-ratio_default_0.jpg"/>
      <subtitle><![CDATA[Els vehicles de gasolina creixen un 15,7%, mentre que els de gasoil presenten una variació negativa del 6,8%]]></subtitle>
    </item>
    <item>
      <title><![CDATA[Fins a 5.452 matriculacions el 2025, un 10,8% més que l'any anterior]]></title>
      <link><![CDATA[https://www.ara.ad/economia/fins-5-452-matriculacions-2025-10-8-mes-l-any-anterior_1_5615553.html]]></link>
      <description><![CDATA[<p><img src="https://static1.ara.cat/clip/8262a75e-e16c-47fd-aa0f-7d510be5bdea_16-9-aspect-ratio_default_0.jpg" /></p><p>Les matriculacions de vehicles durant l'any 2025 han estat 5.452, un 10,8% més en comparació amb l'any anterior, en el qual es van matricular 4.920 vehicles. Segons publica el departament d'Estadística, totes les categories mostren variacions positives: els turismes pugen en 368 unitats (10,7%), els camions i les camionetes en 91 unitats (20,4%), el grup d'altres en 58 unitats (66,7%) i les motocicletes i els ciclomotors en 15 unitats (1,6%).</p>]]></description>
      <dc:creator><![CDATA[ANA]]></dc:creator>
      <guid isPermaLink="true"><![CDATA[https://www.ara.ad/economia/fins-5-452-matriculacions-2025-10-8-mes-l-any-anterior_1_5615553.html]]></guid>
      <pubDate><![CDATA[Mon, 12 Jan 2026 09:32:04 +0000]]></pubDate>
      <media:content url="https://static1.ara.cat/clip/8262a75e-e16c-47fd-aa0f-7d510be5bdea_16-9-aspect-ratio_default_0.jpg" type="image/jpeg"/>
      <media:title><![CDATA[Durant el mes de maig del 2018, les matriculacions han augmentat un 8,3%. / ARXIU ANA]]></media:title>
      <media:thumbnail url="https://static1.ara.cat/clip/8262a75e-e16c-47fd-aa0f-7d510be5bdea_16-9-aspect-ratio_default_0.jpg"/>
      <subtitle><![CDATA[Els turismes pugen en 368 unitats (10,7%), els camions i les camionetes en 91 unitats (20,4%), el grup d'altres en 58 unitats (66,7%) i les motocicletes i els ciclomotors en 15 unitats (1,6%)]]></subtitle>
    </item>
  </channel>
</rss>
